Koncert Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej

pod dyrekcją ppłk SG Leszka Mieczkowskiego.

14 lipca 2021r., godz. 20:00, Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju

Na scenie wystąpią: Tomasz Jarosz, Monika Wojciechowska, Natalia Zabrzeska- Borowie, Małgorzata Sarata, Wacław Wacławiak.


Zapraszamy państwa na wyjątkowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej  z okazji 30-lecia powstania SG.

W programie m.in. najpiękniejsze melodie polskich kompozytorów nawiązujące do polskiej tradycji, polskich gór i historii. Muzycy Orkiestry Reprezentacyjnej SG poprowadzą publiczność przez kilkadziesiąt lat wspaniałych przebojów muzyki rozrywkowej, folkowej i instrumentalnej. Każdy ze słuchaczy z pewnością znajdzie w programie koncertu melodie, które zapadną głęboko w sercu, a emocje i energia zespołu przeniesie państwa w  świat pięknych dźwięków i muzycznej wyobraźni.

Jednocześnie w czasie koncertu usłyszycie państwo również kilka utworów, które znalazły się w najnowszym albumie 2 -płytowym Orkiestry Reprezentacyjnej SG zrealizowanym z okazji 30 lecia powstania formacji SG, a który można wysłuchać na stronie www.strazgraniczna.pl

W swej tradycji Reprezentacyjna Orkiestra Straży Granicznej nawiązuje do sławnej Orkiestry 1-go Pułku Strzelców Podhalańskich z okresu przedwojennego, jak i do folkloru muzycznego regionu Podhala. Funkcję Orkiestry Reprezentacyjnej pełni od roku 1973. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych międzynarodowych festiwalach i spotkaniach muzycznych orkiestr m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych.

Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych, okolicznościowych i religijnych. Jest znana wśród znawców muzyki operetkowej i musicalowej jako doskonały interpretator muzyki symfonicznej oraz akompaniamentów klasycznych w transkrypcjach na wielką orkiestrę dętą. Występuje z powodzeniem na festiwalach muzycznych prezentując muzykę operową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową. Posiada w swoim repertuarze muzykę organowo-instrumentalną oraz formy symfoniczne i oratoryjno-religijne.

Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów entuzjastycznie oklaskiwanych przez wielomilionową widownię.

Koncert zorganizowany będzie w najwyższym reżimie sanitarnym zgodnie z zaleceniami GIS i Rządu RP

Organizatorem wydarzenia jest Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A., Burmistrz Krynicy-Zdroju, Centrum Kultury w Krynicy Zdroju

Partnerami wydarzenia są:

  • Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (Partner Główny)
  • Miasto Krynica-Zdrój

Bilety do nabycia w Pijalni Głównej (kawiarnia Kryniczanka Cafe) oraz na stronie https://goingapp.pl/wydarzenie/koncert-orkiestry-reprezentacyjnej-strazy-granicznej/lipiec-2021