Koncert Noworoczny. Z arią i piosenką w lata 20-te

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. zaprasza na 10., jubileuszową edycję Koncertu Noworocznego pod tytułem „Z arią i piosenką w lata 20-te”. Zaśpiewają doskonali soliści: Łukasz Gaj, Dariusz Kordek, Agnieszka Kuk, Tomasz Kuk, Anna Lasota i Jakub Oczkowski. Będzie im towarzyszyć znakomita Orkiestra Arte Symfoniko pod dyr. Mieczysława Smydy.

Koncert Noworoczny to wydarzenie muzyczne w wyjątkowej oprawie i niezwykłym klimacie, którego dostarczają wnętrza Pijalni Głównej. Przez dekadę zyskał liczne grono sympatyków. Są melomani, którzy nie wyobrażają sobie innej formy witania Nowego Roku. Koncert odbędzie się 1 stycznia 2020 roku o godzinie 20.00.

Bilety w cenie 70 zł. Dostępne w Empiku, w Pijalni Głównej i na Goingapp.

Łukasz Gaj – tenor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest solistą Opery Wrocławskiej, współpracuje również z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Gliwickim Teatrem Muzycznym. Laureat wielu konkursów, uczestnik licznych festiwali. Działalność artystyczną łączy z funkcją dyrektora Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Dariusz Kordek – piosenkarz, aktor teatralny, musicalowy, filmowy i telewizyjny. Wydał album „Tylko cień”, a w duecie z aktorką Olgą Bończyk nagrał płytę „Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki”. W 2016 roku w programie Twoja twarz brzmi znajomo został zwycięzcą drugiego odcinka wcielając się w Ninę Simone. Od 2018 jest jednym z jurorów talent-show Śpiewajmy razem. All Together Now.

Agnieszka Kuk – sopran, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje z Operą Krakowską, mediolańską Orchestra Lirico Sinfonica Idea Opus, Teatrem Wielkim w Łodzi, solistka Taormina Opera Stars. Artystka wszechstronna, odnajduje się w musicalu, muzyce filmowej, rewiowej czy w interpretacjach poezji, jazzu i muzyki popularnej.

Tomasz Kuk – tenor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat krajowych i zagranicznych konkursów wokalnych. Jest solistą Opery Krakowskiej. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, a także Operą Narodową Teatru Wielkiego w Warszawie. Występuje gościnnie w przedstawieniach premierowych na zagranicznych scenach operowych, m.in. w Japonii, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Czechach.

Anna Lasota – sopran, polska śpiewaczka operowa i musicalowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Barokową Orkiestrą Accademia dell’Arcadia z Poznania, jako solistka występuje w ramach Koncertów Muzyki Filmowej, współpracuje z Salonową Orkiestrą Młodzieżową pod batutą Mirosława Żyty oraz Capellą Bydgostiensis.

Jakub Oczkowski – tenor, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie i Krakowską Filharmonią Futura. Jest zapraszany ogólnopolskie i międzynarodowe festiwale muzyczne. W Krynicy – Zdroju znany z odtwarzania roli Jana Kiepury podczas występów w ramach słynnego Festiwalu im. Jana Kiepury.

Orkiestra Arte Symfoniko – tworzona przez grono wybitnych instrumentalistów ma w swoim dorobku udział w wielu prestiżowych wydarzeniach kulturalnych:Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Festiwalu Operetkowym im. Iwony Borowickiej w Krakowie, Festiwalu „Operalia” w Ostrołęce, Gali Fundusze z Kulturą czy Festiwalu Funduszy Europejskich “Małopolska Myśli o Tobie”.

Mieczysław Smyda – dyrygent, absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach w specjalnościach: skrzypce, kameralistyka, dyrygentura symfoniczno-operowa. Występuje na scenach w Polsce i zagranicą. Od ponad 20 lat związany jest zawodowo z Krynicką Orkiestrą Zdrojową. Za zasługi w dziedzinie kultury otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i „Złote Jabłko Sądeckie”.