Koncert na inaugurację fortepianu w Pijalni Głównej

Spółka Uzdrowisko Krynica-Żegiestów zaprasza do udziału w wydarzeniu, podczas którego zostanie zaprezentowany zielony fortepian z hasłem Nuda się nie uda w kawiarni Kryniczanka Cafe w Pijalni Głównej. Wyjątkowy instrument zabrzmi na koncercie 28 lutego 2020 r. o godzinie 19.00.

Podczas Koncertu na inaugurację fortepianu w Pijalni Głównej wystąpi Wiesław Prządka Trio. Będzie to prawdziwa uczta dla miłośników muzyki francuskiej. Zabrzmią piosenki Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Joe Dassina, a także muzyka filmowa Francisa Lai, walce w stylu musette i new musette oraz kompozycje wybitnego francuskiego akordeonisty Richarda Galliano. Przy zielonym fortepianie zasiądzie Rafał Karasiewicz, na bandoneonie i akordeonie zagra Wiesław Prządka, a na kontrabasie Jakub Olejnik. Zaśpiewa także Justyna Szafran. Wstęp kosztuje 10 zł.

Zielony fortepian pozostanie na stałe w Kryniczanka Cafe i odtąd będzie atrakcją dla gości. Każdy, kto potrafi grać na fortepianie będzie mógł dać pokaz swoich umiejętności. Instrument stwarza też nowe możliwości przy organizacji nastrojowych koncertów i recitali. Wyróżnia go kolor, który doskonale komponuje się z tropikalną roślinnością znajdującą się w Pijalni Głównej. Żywozielona barwa wiąże się z brandem naszego Partnera, stacji narciarskiej Słotwiny Arena, która podarowała nam fortepian w prezencie, za co bardzo dziękujemy.

Wiesław Prządka – jest jednym z najwybitniejszych polskich akordeonistów oraz jedynym Polakiem grającym na bandoneonie diatonicznym – instrumencie charakterystycznym dla argentyńskiego tango. Wirtuoz, kompozytor, aranżer i dyrektor artystyczny dużych produkcji muzycznych. Artysta, który wprowadził w naszym kraju akordeon jako instrument solowy do sal koncertowych oraz filharmonii. W duszy Wiesława Prządki gra przede wszystkim muzyka francuska w różnych stylach i odsłonach oraz namiętne tango. W ramach tych dwóch brzmień tworzy atmosferę swoich koncertów oraz nagrań płytowych.

Rafał Karasiewicz – pianista, aranżer, kompozytor i producent, związany z wrocławskim środowiskiem muzyków. Współpracował z orkiestrami filharmonii: Wrocławskiej, Dolnośląskiej, Sudeckiej, Pomorskiej, Bałtyckiej, Warmińsko-Mazurskiej. Jako pianista, aranżer, dyrygent oraz kierownik muzyczny współpracował także m.in. z: Leszkiem Możdżerem, Krzesimirem Dębskim, Krzysztofem Kiljańskim, Grażyną Łobaszewską, Ireną Santor, Kingą Preis, Olgą Bończyk, Justyną Szafran, Mariuszem Kiljanem. Prowadzi ożywioną działalność koncertową i pedagogiczną.

Jakub Olejnik- kontrabasista, gitarzysta basowy. Dyrektor Artystyczny Festiwalu Bass & Beat Festival. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej na kierunkach: klasyka oraz jazz. Swój język muzyczny określa jako wszechstronny i różnorodny, a w jego muzyce słychać znakomity warsztat, elokwencję oraz bogatą wiedzę muzyczną. Swoją muzyczną aktywność koncentruje na prowadzeniu własnego kwartetu oraz trio, współtworzy zespoły: Ferja, The 5thSeason i Cafe Tango. Współpracuje także z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatrem Polskim we Wrocławiu,Narodowym Forum Muzyki.

Justyna Szafran – aktorka i piosenkarka, absolwentka poznańskiego Studium Piosenkarskiego i wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Sztuk Wizualnych. Na stałe związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Ma na swoim koncie udział w wielu programach telewizyjnych, a także występy na największych festiwalach w kraju i za granicą.