Eksponaty Muzeum Lotnictwa Polskiego od teraz w Pijalni Głównej

Wystawa samolotów Bleriot XI oraz J-3 Orzeł Eagle zagościła w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju  i cieszy swoim urokiem wszystkich zwiedzających.

Replika jednego z najważniejszych samolotów okresu pionierskiego Bleriot XI, zbudowana przez weterana polskiego lotnictwa w 1967 roku, odzwierciedla samolot autorstwa francuskiego konstruktora Louisa Bieriota, który w pionierskich czasach lotnictwa wsławił się wieloma wyczynami. Jednym z ważniejszych wydarzeń był przelot 25 lipca 1909r.., nad kanałem La Manche z Francji do Wielkiej Brytanii w czasie 37 minut. 

Kolejny eksponat to J-3 Orzeł jednomiejscowy drewniany samolot amatorski skonstruowany przez Jarosława Janowskiego, którego pierwszy lot miał miejsce  1967r., a w 2003 roku został przekazany  do Muzeum przez ostatniego właściciela, Wiesława Pawełkiewicza z Kanady.

Dzięki współpracy Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Spółki Uzdrowisko Krynica Żegiestów, będzie można podziwiać nie tylko te samoloty, ale wiele innych eksponatów związanych z Lotnictwem

Zapraszamy do zwiedzania wystawy.