Krynica Źródłem Kultury 2020

Krynica Źródłem Kultury to cykl wydarzeń w Pijalni Głównej
 w Krynicy-Zdroju. Marka została stworzona od podstaw w 2014 roku. Do tej pory odbyło się 5. edycji.

W okresie ferii zimowych na zaproszenie Spółki Uzdrowisko Krynica-Żegiestów przyjeżdżają gwiazdy polskiej sceny muzycznej i kabarety. W tym czasie w Krynicy- Zdroju wypoczywa ok. 200 tys. turystów, którzy chętnie korzystają z oferty proponowanej w ramach cyklu. W ciągu dotychczasowych edycji w wydarzeniach organizowanych w Pijalni Głównej wzięło udział 92 tys. osób.

Cykl Krynica Źródłem Kultury ma po 5 latach liczne grono sympatyków, którzy nie wyobrażają sobie ferii zimowych bez wydarzeń w Pijalni Głównej. Chętnie wracają do nas także słynne polskie zespoły i wokaliści, chwaląc sobie atmosferę klimatycznych wnętrz Pijalni, przystosowanych do profesjonalnej obsługi występów scenicznych.

W 2014 roku Pijalnia Główna została odnowiona i wyposażona w wysokiej jakości sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. Wydarzenia odbywają się na wielofunkcyjnej sali, przystosowanej do realizacji imprez, liczących nawet 1100 osób.

Spółka Uzdrowisko Krynica – Żegiestów od początku organizuje cykl we współpracy z agencją eventową Especto. Naszymi partnerami są m.in. Miasto Krynica-Zdrój oraz Województwo Małopolskie.