Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria – perła polskiego modernizmu, zbudowana na zlecenie słynnego tenora Jana Kiepury jako luksusowy pensjonat. Położona w centrum Krynicy, z widokiem na Górę Parkową, otoczoną pięknym Parkiem Zdrojowym.

O obiekcie

Patria została zbudowana na zamówienie światowej sławy śpiewaka operowego Jana Kiepury w latach 1932-33. Budynek zaprojektował prof. Bohdan Pniewski, przedstawiciel polskiej architektury modernistycznej II Rzeczypospolitej. Dzięki zachowanym do dzisiaj oryginalnym elementom wystroju wnętrz, w obiekcie można poczuć atmosferę dawnych lat. Osoba słynnego tenora przyciągała do Patrii ówczesne elity: artystów, pisarzy, dziennikarzy, polityków, arystokrację (Eugeniusz Bodo, Jadwiga Smosarska, Hanka Ordonówna, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, generał Bolesław Wieniawa Długoszowski, Adolf Dymsza). Głośnym echem odbiła się wiadomość o wizycie księżnej Juliany (późniejszej królowej Holandii), która wraz z mężem Bernhardem van Lippe-Biesterfeldem zameldowała się w Patrii pod fikcyjnym nazwiskiem. Nie udało się jednak długo ukryć przed prasą, że to właśnie słynny krynicki pensjonat stał się miejscem pobytu popularnej pary.

Dysponujemy

87 miejscami w pokojach :

 • 2-osobowym apartamencie
 • 1-osobowych z łazienką
 • 1 -osobowych z umywalką
 • 2 -osobowych z łazienką
 • 2-osobowych z umywalką
 • 3 -osobowych  z łazienką
 • 3-osobowych z umywalką
 • 4-osobowych z łazienką

Zapraszamy miłych gości na  nocleg w Domu Jana Kiepury.

 

 

 

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria

Sanatorium Patria –wybudowane w 1933 r. jako luksusowy pensjonat, na zlecenie sławnego tenora Jana Kiepury, wg projektu Bohdana Pniewskiego.

Opłaty i doba hotelowa

 • Przyjmujemy na dowolną ilość dni. Ceny dla obcokrajowców są takie same jak dla obywateli Polski.
 • W cenę pobytu NIE jest wliczona obowiązkowa opłata klimatyczna w kwocie: 4,40 zł osoba/dzień.
 • Doba hotelowa trwa od godziny 14:00 w dniu przyjazdu do godziny 10:00 w dniu wyjazdu.
 • Dysponujemy miejscami postojowymi, niestrzeżonymi, za które opłata wynosi odpowiednio: 1 godzina i kolejna rozpoczęta-2 zł,1 doba-14 zł, 7 dni-70 zł, 10 dni-100 zł, 14 dni-130 zł, 21 dni – 170 zł.
 •  Wszystkie opłaty pobierane są w dniu przyjazdu.

Warunkiem rezerwacji jest przesłanie na konto zaliczki w wysokości 30% kwoty pobytu. Wpłaty należy dokonywać do 7 dni od daty rezerwacji. (UZDROWISKO KRYNICA-ŻEGIESTÓW S.A. — PKO BP O/KRYNICA — 86 1020 3453 0000 8802 0008 6520)

Informacje dla Gości skierowanych przez NFZ

 1. Dzień pobytu na leczeniu w Sanatorium Uzdrowiskowym w warunkach stacjonarnych rozpoczyna się o godzinie 14:00 pierwszego dnia pobytu, a kończy się o godzinie 12:00 ostatniego dnia wyznaczonego na skierowaniu. Pobyt rozpoczyna się obiadem, a kończy śniadaniem.
 2. Czas trwania leczenia wynosi 21 osobodni.
 3. Skierowany na leczenie częściowo pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia (zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia) oraz opłaca taksę klimatyczną(w wysokości 4,40 zł za dobę, z opłaty zwolnione są jedynie osoby niewidome i ich przewodnicy oraz osoby przebywające w szpitalach).
 4. W przypadku skrócenia pobytu z innych przyczyn, niż wymienione poniżej:
  a. leżących po stronie sanatorium,
  b. z powodu choroby kuracjusza, która uniemożliwia kontynuowanie pobytu,
  c. z przyczyn niezależnych od kuracjusza, w tym udokumentowanej choroby lub śmierci członka najbliższej rodziny i osoby pozostającej pod opieką świadczeniobiorcy;
  Kuracjusz zobowiązany jest do uiszczenia odpłatności za każdy dzień skróconego pobytu. Odpłatność za każdy dzień skróconego pobytu równa jest aktualnie obowiązującej stawce za osobodzień dla danego rodzaju świadczeń.
 5. Sanatorium nie prowadzi rezerwacji miejsc. Istnieje możliwość skorzystania w miarę wolnych miejsc z przyjazdu dzień wcześniej, koszt to 84 zł.
 6. O przyznaniu pokoju jednoosobowego i pokoi z pełnym węzłem sanitarno-higienicznym decydują wyłącznie względy zdrowotne (rodzaj schorzenia). Pokoje 2-osobowe przydzielane są w pierwszej kolejności małżeństwom lecz tylko w ramach możliwości lokalowych obiektu. Małżeństwa, które posiadają różne nazwiska, a nie zgłoszą tego przed przyjazdem do dyżurki pielęgniarskiej, kierowane będą na oddzielne miejsca w pokojach wieloosobowych.
 7. Należy zabrać ze sobą: skierowanie z NFZ, dowód osobisty, posiadaną dokumentację lekarską, przyjmowane na stałe leki.
 8. Po przyjeździe należy zapoznać się Regulaminem Sanatorium, który znajduje się w widocznym miejscu na tablicy informacyjnej.
 9. Sposób i warunki udzielania świadczeń zdrowotnych normuje umowa z NFZ i REGULAMIN ORGANIZACYJNY PRZEDSIĘBIORSTWA PODMIOTU LECZNICZEGO POD NAZWĄ ,, UZDROWISKO KRYNICA-ŻEGIESTÓW ” S.A.

 

Cennik dodatkowych opłat dla Gości ze skierowaniem NFZ

Regulamin pobytu Kuracjuszy w Sanatorium

Dane adresowe

ul. Pułaskiego 35
33-380 Krynica-Zdrój
tel./fax 0-18 471 28 11
patria@kryniczanka.pl

Biuro Informacji i Obsługi Klienta: + 48 18 471 55 22
rezerwacja@kryniczanka.pl

Zapraszamy!

Zobacz również